Berke Mobilya İSO 9001 – 2008 Sertifikası

Tarafından |  Yorum Yok
Berke Mobilya İSO 9001 - 2008 Belgesi

Berke Mobilya İSO 9001 – 2008 Belgesi

Berke mobilya uluslararası standartizasyon örgütü’nün kalite belgesini almıştır.
Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması esnasında uygulanması gereken şartların tanımlandığı ve belgelendirme denetimine tabi olan standart sistemi 9001 – 2008 belgesi sahibidir.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi Prensipleri

 1. Müşteri Odaklılık: Kuruluşlar, müşterilerine bağımlıdır bu yüzden müşterilerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını anlamalı, müşteri şartlarına uymalı ve müşteri beklentilerinin üzerine çıkmak için çaba harcamalıdır.
 2. Liderlik: Liderler organize ederler, yön ve amaç birliğini belirlerler. Lider firma içerisinde öyle bir ortam kurmalı ve devam ettirmelidir ki insanlar kuruluşun hedeflerinin başarılmasında tam olarak katılabilmelidirler.
 3. Çalışanların Katılımı: Her seviyedeki insanlar kuruluşun birer değeridir ve tam olarak katılımları ile kabiliyetleri kuruluşun çıkarları için kullanılabilir.
 4. Proses Yaklaşımı: Faaliyetler ve ilişkili kaynaklar bir proses olarak yönetildikleri zaman başarılı sonuçlar çok daha etkin olarak gerçekleştirilebilir.
  P Planla .. Hedefleri & Prosesleri Belirle
  U Uygula.. Prosesleri Uygula
  K Kontrol Et.. İzle & Ölç
  İ İyileştir.. Sürekli İyileşme Sağla

  1. Yönetime Sistem Yaklaşımı: Birbirleri ile ilişkili proseslerin Sistem olarak belirlenmesi, anlaşılması ve yönetilmesi kuruluşları etkinliklerini sağlar ve hedeflerin gerçekleştirilmesinde verimlilik getirir.
  2. Sürekli İyileştirme: Kuruluşun bütün performansının sürekli iyileştirilmesi kurumun kalıcı bir hedefi olmalıdır.İyileşme: ürünün özellik ve karakteristiklerinin artırılması ve/veya bunları üretmek ve dağıtmak için kullanılan proseslerin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması demektir.
  3. Karar Vermede Gerçekçi Yaklaşım: Etkili kararlar veri ve bilginin analizine dayanır.
  4. Karşılıklı Çıkara Dayalı Tedarikçi İlişkileri: Bir kuruluş ve tedarikçisi birbirine bağımlıdır ve bir değer oluşturma konusunda kabiliyetleri artırmak için karşılıklı çıkarları vardır.NEDEN İSO 9000
   • Kuruluşta kalite anlayışının gelişimini,
   • Karın, verimliliğin ve Pazar payının artmasını,
   • Etkin bir yönetimi,
   • Maliyetin azalmasını,
   • Çalışanların tatminini,
   • Kuruluş içi iletişimde iyileşmeyi,
   • Tüm faaliyetlerde geniş izleme ve kontrolü,
   • İadelerin azalmasını,
   • Müşteri şikayetinin azalması, memnuniyetin artmasını sağlayan,
   • Ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilen bir yönetim sistemi modeli olduğu için

   Firmamız İso 9001 – 2008 Kalite yönergelerine en iyi şekilde uyacak ve daha etkin bir biçimde kalite yönergelerini geliştirmeyi amaçlayarak sektöründe emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

   

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir