Koltuk Kumaşları ve Temizliği

Tarafından |  Yorum Yok

Koltuk Kumaşları ve Temizliği

Koltuk Kumaşları

Koltuk Kumaşları

Ürünlerimizde kullanılan Kumaşlarımız %70 pamuk ve %30 polyesterden oluşmaktadır. Özellikle oturma odasında kullanılan koltuklar kullanım sıkılığı nedeni ile daha çabuk deforme olmaktadır. Burada da koltuğun uzun ömürlü yada  kısa ömürlü olmasını sağlayan şeyler ise doğru veya yanlış kullanımdır.

Ev hanımlarının halılarını halı yıkama makinası ile yıkarken aynı anda koltuğu da yıkamaya çalışmaları en temel hatadır. Halı yıkama makinaları için üretilen şampuanlar genel olarak güçlü kimyasallar, aspirinler,  ağartıcılar ve deterjanlardır. Halılardaki dokuma ile döşemelik kumaşlardaki dokumalar birbirinden çok farklıdır ve aynı yıkama yöntemi uygulandığında ters bir tepkime  vermektedir.

Koltuk Kumaşları

Koltuk Kumaşları

Ürün ne kadar çok silinir veya yıkanırsa deformasyondan dolayı bir sonraki yıkama ve silinmede alınacak sonuç zayıflamaktadır.  Silme işlemi mikrofiber bezlerle (deforme olmamış bez kullanılması gerekir) çok bastırılmadan normal güç kullanılarak marketlerde satılan kumaş silmek için hazırlanmış özel spreylerle silinmelidir.

Kırlent ve sırt minderler yıkanmamalı.
Kırlent ve sırt minderlerinin fermuarlı olması demek yıkanabilir özellikte oldukları anlamına gelmemektedir.
Siz 30 derecenin altında ters çevirip yıkayın desenizde , maalesef yüksek derecede makinaya atılıp yıkanmaya çalışılmaktadır.
kumaş3_blog

Kumaşların arkasında laminasyon olduğundan yüksek ısı derecesinden dolayı kumaş ve laminasyon arasındaki tutkal erimektedir ve birbirinden ayrılmaktadır.
Böylece yastık ve kırlent kılıfları deforme olduğundan kötü bir görüntü vermektedir.
Müşteri de ilk fırsatta elinde kılıf ile mağazaya gelmektedir.

Koltuk Kumaşları

Koltuk Kumaşları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir