Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarafından |  Yorum Yok

Fonksiyonelliğin şıklıkla buluştuğu köşe takımları, şüphesiz ki salon ve oturma odalarının vazgeçilmezlerinden biri. Köşe koltuk takımları, konforun ön planda olduğu ev dekorasyonlarında akla gelen ilk tercihler arasında yer alıyor. Ayrıca salon ve oturma odalarındaki yaşam alanınızı genişleterek size bu alanları istediğiniz gibi kullanma özgürlüğü sunuyor. Üç veya dört parçalı oturma odası takımları geniş salonlar için uygun olsa da nispeten küçük salonlar için büyük bir sorun teşkil edebilmekte. Bu açıdan yekpare formları ile köşe takımları, birçokları için hayat kurtarıcı konumunda. Özellikle son yıllarda yapılan evlerdeki odaların iyiden iyiye küçülmesi, daha az yer kaplayan mobilyalara olan ihtiyacı da arttırdı.

kucuk-kose-takimi

Alacağınız köşe takımını seçmeden önce karar vermeniz gereken en önemli şey ise; önceliğiniz. Kullanım alanınızı kısıtlamayacak bir takım istiyorsanız ince yapıda ve küçük, kalabalık bir aileniz varsa veya sık sık misafir konuk ediyorsanız geniş yapılı ve uzun, fonksiyonelliği ön planda tutuyorsanız yataklı ya da modüler bir köşe takımı sizin beklentilerinize daha kolay cevap verecektir.

Eğer çok büyük olmayan bir oturma odasına sahipseniz, ince yapılı ve az yer kaplayarak size daha geniş kullanım alanı bırakacak bir modeli seçmeniz sizin için en avantajlısı olacaktır. Bunun için de, köşe takımınızı oturma odanızda nereye konumlandıracağınızı önceden belirlemeli ve o alanı ölçmelisiniz. Bu sayede, odanıza konumlandırmakta sorun yaşamayacağınız boyutlarda köşe takımları içinden seçeneklerinizi ihtiyacınıza en uygun şekilde değerlendirebileceksiniz.

Kalabalık bir aileniz ya da sıklıkla evinizi ziyaret eden misafirleriniz mi var? Öyleyse geniş ve uzun yapılı köşe koltuk takımları tam da size göre. Modüler formlarıyla isteğiniz doğrultusunda şekillendirme şansına da sahip olduğunuz bu modeller, dekorasyonda da büyük kolaylıklar sağlıyor.

kose-takımı

Açılabilme özelliği ile yatak olarak da kullanılabilen modeller, hem fonksiyonelliği hem de konforu bir arada sunuyor. Bu model köşe takımları; yatılı misafir konuk edenler için büyük bir kolaylık olmakla birlikte, televizyon karşısında uyuyakalma alışkanlığı olanlar için de keyifli bir uyku vaat ediyor. Yataklı köşe takımları kullanışlı olmaları sayesinde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Modüler yapıdaki köşe koltuk takımları ise, ayrılabilir-birleştirilebilir formlarıyla oturma odasını farklı şekillerde dizayn etmek isteyenler için büyük bir avantaj sağlıyor. Bu modeller özellikle değişiklik meraklıları için oturma odası dekorasyonunda esneklik sunuyor.

Köşe koltuk takımı modellerinde çok sayıda seçenek sunan Berke Mobilya’nın sitesini ziyaret ederek siz de kendi zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun modeli seçebilir, oturma odanıza konfor katabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir