Yatak Odası’nı Bazalı’mı Almalıyım ?

Tarafından |  1 Yorum
Baza

Baza

Yatak odasını bazalı’mı almalıyım.

Bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Son tasarım yatak odası takımlarında, takımların büyük çoğunluğu kendi mobilya bazası ile üretilmekte ve takıma görsel olarak uyum sağlamaktadır.
Takımların kendi orijinal bazaları görsel olarak uyum sağlamakla beraber kullanımında zorluk yaşarız ve bu zorlukta elimizden gelen herhangi bir imkan yoktur.

NEDEN

Nedenine gelirsek önce takımın karyola başlığına bakarız, karyola başuçlarının büyük bir oranı geniş olarak tasarlanmış olduğundan dolayı kendi orijinal bazasını kullanmak zorundayız.
Çünkü bu başuçları standart profil bazalara geniş olduklarından dolayı montaj’da problem olmaktadır.

Kendi orijinal bazalarında ayak kullanılmamakta ve yere bitişiktir. Baza alt malzemesi yere bağlantısız olarak oturtulmaktadır.

Standart profil bazalarda 4 amorsitör bulunur, ama takımların orjinal bazalarının büyük bir oranında 2 amorsitör vardır.

Ama görsel olarak takıma tam uyumu sağlamak ve içimize sinen bir oda istiyorsak  takımın kendi bazasını handikaplarına rağmen kullanmak zorundayız.

 

Ama kullanışlı olan standart profil bazalardır. Bu bazalar yüksek ayaklı çift parça olarak üretilir ve başuçları yüksek ve hafiftir.

Standart profil bazalara  yatak odası takımının başucu monte edilmektedir  fakat takımların karyola başuçları alçak üretildiği için bazanızın üzerine yatak ve yastıklar yerleştirildikten sonra karyola başlığında görünüm kalmayacaktır. (Takımın kendi başlığı ve haricen baza kullanımında dikkat edilecek en önemli husulardan biridir.)

Konumuzun özü şudur

Yatak odamızda takım ile beraber görsellik olarak şık bir takım istiyorsak kendi orjinal bazası ile alırız her ne kadar kullanışlı olmasada.

Profil baza istersek te görsel olarak takıma uyum sağlamasa’da kullanış açısından faydası olur.

Burada karar sizlere kalmış ama şahsi düşüncem olarak takımda tasarıma önem veriyorsak bazasıda kendi takımınki olmalı diye düşünüyorum gerekirsede bazasız bile satın alırdım…

 

 

1 Yorum

  1. alp

    20 Temmuz 2013 at 02:23

    Emeğinize sağlık mobilya alacak herkesin okuması lazım

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir